PTOD partnerem konferencji „„Otyłość u dzieci – profilaktyka i leczenie”

sty 27, 2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Otyłość u dzieci – profilaktyka i leczenie”, która odbędzie się w dniach 2 – 3 lutego 2024 roku (piątek, sobota) w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Do udziału w spotkaniu naukowym zapraszamy profesjonalistów medycznych, w szczególności: pediatrów, gastroenterologów, endokrynologów, diabetologów, lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, a także pielęgniarki, dietetyków, psychologów czy fizjoterapeutów uczestniczących w pracach interdyscyplinarnego zespołu leczenia otyłości.
Konferencja ma na celu kompleksowe i interdyscyplinarne podejście do tematu profilaktyki i leczenia otyłości dzieci. Wydarzenie będzie składało się z części wykładowej, dyskusyjnej oraz z praktycznych warsztatów.

Warsztaty tematyczne będą miały na celu przekazanie praktycznej wiedzy specjalistom medycznym odnośnie sposobu wykonywania pomiarów antropometrycznych, podejścia psychologicznego i dietetycznego do problemu otyłości oraz poznanie podstaw terapii ruchowej dla dzieci i młodzieży z otyłością w zależności od kondycji i wieku dziecka.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu, którego PTOD jest partnerem.

REJESTRACJA